Jamie Oliver expanduje do zahraničia po bankrote v UK

20. 11. 2019 | 08:11

Celebritný kuchár Jamie Oliver pripravuje otvorenie viacerých reštaurácií v zahraničí 6 mesiacov po tom ako bol nútený zatvoriť väčšinu svojich prevádzok vo Veľkej Británii.

Jamie Oliver Group uviedla, že medzinárodní franšízanti plánujú otvoriť 21 nových reštaurácií so značkou Jamie Oliver do konca roka 2020. Minimálne 2 reštaurácie budú fungovať pod novou značkou každodenného stravovania s názvom Jamie Oliver Kitchen.

V máji 2019 sa jeho britská firma dostala do konkurzu a došlo k zrušeniu 1000 pracovných miest. V tom čase sa šefkuchár vyjadril, že bol "zničený a zarmútený" tým, čo sa stalo.

Kým sa však britská skupina - ktorá zahŕňala reťazec Jamie's Italian, Barbecoa a Fifteen - zrútila, medzinárodné podniky zostali nad vodou. Má 70 reštaurácií, z ktorých všetky sú prevádzkované ako franšízy, na 27 trhoch po celom svete.

Dve nové reštaurácie Jamie Oliver Kitchen majú otvoriť na Bali a v Bangkoku do konca novembra a bude ich prevádzkovať franšízový partner HPL. Reštaurácie otvoria v bývalých priestoroch Jamie's Italian.

V priebehu budúceho roka sa v zahraničí otvorí devätnásť ďalších reštaurácií pod rôznymi značkami vrátane Jamie's Italian, Jamie Oliver's Pizzeria, Jamie's Deli a Jamie Oliver's Diner. Firma zatiaľ nešpecifikovala, kde budú umiestnené.

Po bankrote v máji boli zatvorené všetky okrem troch reštaurácií vo Veľkej Británii. Firma zápasila so spomalením v sektore každodenného stravovania, ktoré zasiahlo celú Británii a spoločnosti ako Byron a Prezzo tiež oznámili ukončenie činnosti.

V septembri sa ukázalo, že Oliver si v roku 2018 vyplatil dividendu 5,2 milióna britských libier, ale zároveň nalial milióny vlastných prostriedkov do podpory reštaurácií. Zisky v Jamie Oliver Group - ktorá zahŕňa mediálny obchod kuchára, ako aj jeho záujmy v reštaurácii - toho roku prudko poklesli.

Keď hovoríme o nových otvoreniach, Jamie Oliver povedal : „Počas posledných 20 rokov som cestoval po celom svete, aby som objavil vzrušujúce kombinácie príchutí a pozbieral neuveriteľné skúsenosti. Nové reštaurácie oživia tieto inšpirácie a budú podávať niektoré z mojich absolútne obľúbených pokrmov.“

Autor: Admin Administrátor